sobota, 23 kwietnia 2011

lion hearted girl.

Well, we were supposed to write mostly about fashion. Now I can see that our posts are about food, photography, music and films and we have written just few words about fashion, but now we are going to change it. Be prepared for the rovolution!
Today I'm going to write something about fashion (mostly). 
I decided  to present you some of my favourite modern fashion icons. 
And I'm starting with Florence Welch!
//
Właśnie zorientowałam się, że nasz blog miał być poświęcony głównie modzie, a jak do tej pory pisaliśmy głównie o jedzeniu, fotografice, muzyce i filmach. Tematy modowe nie były przez nas traktowane zupełnie poważnie. Jednak planujemy to zmienić. Przygotujcie się na rewolucje!
Dzisiaj będzie o ubraniach (w większości). 
Postanowiłam przedstawić wam kilka, moim zdaniem, najważniejszych współczesnych ikon mody. 
Zaczniemy od Florence Welch! Florence is one of my beloved and one of the most charismatic female vocalists. Her voice is so gentle and strong at the same time. Every song she sings is full of emotions and makes me feel like singing, crying and laughing (simultaneously).
//
Florence jest jedną z moich ukochanych i jedną z najbardziej charyzmatycznych wokalistek jakie znam. Jej głos potrafi być delikatny i potężny jednocześnie. Każda jej piosenka jest tak pełna emocji, że sprawia, że chce mi się śpiewać, płakać i śmiać (w tym samym czasie).But I wanted to talk about fashion. 
I just love her style, her clothes are allways so beautiful!
Casually she looks like a school girl. She wears shorts or short skirts with a buttoned up shirt. 
//
Ale miało być o modzie. 
Kocham jej styl, jej ubrania zawsze są cudowne!
Na co dzień wygląda jak grzeczna uczennica w szortach i krótkich spódniczkach, w koszuli zapiętej pod szyję...


 But when she is on a stage, she turns into a wild, crazy pagan shaman, wearing jakets with fringe and dancing in long colorful dresses.
//
Ale kiedy wchodzi na scenę przeistacza się w szaloną pogańską kapłankę, tańczącą w długich zwiewnych sukienkach i kurtkach z frędzlami.
But what I love the most about her (apart from her music) are her videos and clothes she wears in them. My favourite videos are Rabbit Heart and Drumming Song

In the firs video Florence is dancing on a glade with girls looking like nymphs. She's wearing long light green dress and a wreath made of flowers and pearls. Her outfit is simple and gorgeous. The whole video reminds me of ancient mythology (wild party at Bacchus?), fairies and Alice in Wonderland.
//
Jednak najbardziej (pomijając muzykę) kocham ją za jej teledyski i stroje, które w nich nosi. Moje ulubione wideo to Rabbit Heart i Drumming Song.

W pierwszym filmie Florence tańczy na polanie z grupą dziewczyn, przypominających nimfy. Ma tam na sobie długą jasnozieloną suknię i wianek z kwiatów i pereł. Strój jest prosty, ale niezwykle piękny. Cały teledysk przywodzi mi na myśl epizody z antycznej mitologii (dzika impreza u Bachusa?), wrózki i Alicję w Krainie Czarów.In the second video she's wearing sexy black outfit and leather gloves. She looks like a black butterfly. Like a wild demon. Like a possessed girl dancing barefoot in a church.
She looks kind of scary, but she's so beautiful that you just can't stop watching her.
//
W drugim teledysku ma na sobie seksowne czarne body i skórzane rękawiczki. Wygląda jak czarny motyl. Jak dziki demon. Jak opętana dziewczyna, tańcząca boso w kościele.
Wygląda trochę przerażająco, ale jednocześnie tak przerażająco pięknie, że nie jesteś w stanie przestać na nią patrzeć.
This is a first post from my series about fashion icons. I hope you will like it <3
//
To był właśnie pierwszy post z serii poświęconej współczesnym ikonom mody. Mam nadzieję, że się wam spodoba <3


pictures from:

4 komentarze:

 1. No nieźle, nieźle. Nawet polskie tłumaczenie da się czytać:D
  Tak na poważnie, robicie coraz lepszą robotę.
  Nie mogę się doczekać następnego posta. Ciekawe, kogo tym razem wybierzecie:)

  OdpowiedzUsuń
 2. florence welch is such an inspirational person.
  love her music and her style!
  xx


  themerrimari.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń